PSN30-10DN Sensor inductive
PSN30-10DN Sensor inductive
You may also like
  • Dwyer Series 1996 Gas Pressure Switch 1996-5
  • CHINT NXHB-125 Switch Disconnector
  • MITSUBISHI ELECTRIC Industrial Robot RV-7FRLM-D
  • MITSUBISHI ELECTRIC L-Series Compact Switches 3 Pole NF125-LGV 3P 16-20A
  • HS Group - Electrical Automation Products
Description
Shipping & delivery
PSN30-10DN Sensor inductive,
Type of sensor
inductive
Range
0…10mm
Output configuration
NPN / NO
Max. operating current
200mA
Connection
cables
Lead length
2m
IP rating
IP67
Switching frequency max
250Hz
Kind of forehead
embedded
Body dimensions
30x30x53mm
Body material
plastic
Manufacturer series
PSN
Operating temperature
-25…70°C