PSN30-15DN Sensor inductive
PSN30-15DN Sensor inductive
You may also like
  • CHINT NXW5 Wall Mounting Enclosure
  • HS Group - Electrical Automation Products
    Schneider STO500 Outdoor Temperature Sensor 5141104010
  • MITSUBISHI ELECTRIC GT27 Advanced Operator Panels GT2715-XTBA
  • DM-306 Non-Metallic Protective Tube Junction Box Thermocouple
Description
Shipping & delivery
PSN30-15DN Sensor inductive,
Type of sensor
inductive
Range
0…15mm
Output configuration
NPN / NO
Max. operating current
200mA
Connection
cables
Lead length
2m
IP rating
IP67
Switching frequency max
0.2kHz
Kind of forehead
embedded
Body dimensions
30x30x53mm
Body material
plastic
Manufacturer series
PSN
Operating temperature
-25…70°C
Related products
Schneider SLR320 electronic light transmitter 006920630
Read more Quick View
Terminals & Bars
Read more Quick View
Terminals & Bars
Schneider STD Series temperature sensor STD591 average duct Continuum compatible 5123086010
Schneider SLO320 Outdoor Electronic Light Transmitter 006920640
PSN40-20DN sensor inductive pr...
PSN30-10DN Sensor inductive
We are at your Service 24/7 ... Whatsapp : +90 553 122 89 38
Useful Links
  • Home
  • About us
  • Products
  • DOWNLOADS
  • References
  • Partners
  • Contact us
Products
  • Current Transformers
  • Metal Enclosures
  • Terminal Block
Contact Us
Turkey Headquarter:
Email = info@hsgrup.com.tr
Phone = +90 553 122 89 38
Mon – Fri 9:00 AM to 6:30 PM SUNDAY – Closed
Address: A: HALİL RIFAT PAŞA MAH. YÜZER HAVUZ SK. PERPA TİC MER B BLOK NO: 543 ŞİŞLİ / İSTANBUL
China Office:
HUANGGANG HS GRUP ELEKTRIK CO LTD
Address: Room 4, 7F, Building 2, Chibi Yuan,4 Chibi Lake Road, Huangzhou District, Huanggang City, Hubei Province