Eaton Power Defense molded case circuit breaker PDC3XRCD3P630
Add to wishlist
Category: Terminals & Bars
Brand: Eaton
Share: Facebook Twitter Tumblr Linkedin Whatsapp
You may also like
  • Series Resistance Signal Isolator
  • MITSUBISHI ELECTRIC ALAX Alarm + Auxiliary Contact Blocks ALAX-05SV
  • 1234225 / NEARFI PD 2A ETH R Phoenix Contact NearFi remote, contactless power and real-time Ethernet coupler, 50 W (US), 100 Mbps
  • MITSUBISHI ELECTRIC PLC Q Series iQ CPU module Q03UDVCPU
  • Siemens 257-02030 Two Way Globe Valve Assemblies
Description
Shipping & delivery
PDC3 residual current device, Three-pole, 630A, IEC/CCC.
General specifications
Product Name
Eaton Power Defense molded case circuit breaker
Catalog Number
PDC3XRCD3P630
Model Code
PDC3XRCD3P630
UPC
Product Length/Depth
103.12 mm
Product Height
260 mm
Product Width
139.19 mm