Eaton Power Defense molded case circuit breaker PDC3XRCD4P630
You may also like
  • HS Group - Electrical Automation Products
    TN 2317 Meter Cabinets 13213000 203017 200 x 300 x 170 mm
  • AIR-AP2802I-H-K9 Cisco 2800 Access Point Dual-band/802.11ac Wave2/Internal-Ant
  • Siemens 142-0476 Pressure Gauge 30psi Botm Pipe
  • 2688417 / AXL F UTH8 1F Phoenix Contact Axioline F, Temperature recording module, Analog inputs: 8 (8 inputs for thermocouples or linear voltage
  • SJ-3018A inductive Proximity Switch
  • EXTECH TM500 12-Channel Datalogging Thermometer
Description
Shipping & delivery
PDC3 residual current device, Four-pole, 630A, IEC/CCC.
Catalog Number
PDC3XRCD4P630
Model Code
PDC3XRCD4P630
UPC
Product Length/Depth
103.12 mm
Product Height
260 mm
Product Width
183.64 mm
Product Weight
0.453 kg
Certifications
IEC
CCC
Product Type
Molded case circuit breaker
Delivery program
Features
Residual current device
Number of poles
Four-pole
Related products
Copper Bar
Read more Quick View
Terminals & Bars
Copper Bar
Read more Quick View
Terminals & Bars
Schneider SLR320 electronic light transmitter 006920630
Schneider Stc510 terminal temperature 2000 mm cable 5123220000
Schneider SXWS SmartX temperature sensor  LCD display setpoint override cover included SXWSATXXXSLX
Schneider SLO320 Outdoor Electronic Light Transmitter 006920640
Eaton Power Defense molded cas...
Eaton Power Defense 4 Breaker ...
We are at your Service 24/7 ... Whatsapp : +90 553 122 89 38
Useful Links
  • Home
  • About us
  • Products
  • DOWNLOADS
  • References
  • Partners
  • Contact us
Products
  • Current Transformers
  • Metal Enclosures
  • Terminal Block
Contact Us
Turkey Headquarter:
Email = info@hsgrup.com.tr
Phone = +90 553 122 89 38
Mon – Fri 9:00 AM to 6:30 PM SUNDAY – Closed
Address: A: HALİL RIFAT PAŞA MAH. YÜZER HAVUZ SK. PERPA TİC MER B BLOK NO: 543 ŞİŞLİ / İSTANBUL
China Office:
HUANGGANG HS GRUP ELEKTRIK CO LTD
Address: Room 4, 7F, Building 2, Chibi Yuan,4 Chibi Lake Road, Huangzhou District, Huanggang City, Hubei Province