Eaton Power Defense 4 Breaker PDC44G0800TAAS
You may also like
  • CHINT NXHB-125 Switch Disconnector
  • Power Supplies - DIN Rail Mount 36W 24V 1.5A
  • 18.5 Industrial Panel PC with Touch Screen Rugged Computer
  • 1396415 / UPS-BAT/LI/24DC/128WH Phoenix Contact Battery module (device with battery), Lithium-Ion (LiFePO4), 24 V DC, 128 Wh. For use with a QUINT UPS
  • CHINT NKB1 Control & Protective Switching Device
Description
Shipping & delivery
IEC/CCC, 4-Pole (100% Neutral Protection),36kA/36kA, 800A,Thermal Magnetic,
Adjustable Thermal, Adjustable Magnetic, Screw Terminals, Metric Tapped Conductors.
Catalog Number
PDC44G0800TAAS
Model Code
PDC44G0800TAAS
UPC
Product Length/Depth
111.2 mm
Product Height
406.4 mm
Product Width
279.4 mm
Product Weight
37 lb
Delivery program
Amperage Rating
800 A