Eaton Power Defense 4 Breaker PDC43M0800TAAS
You may also like
  • Dwyer Series IS626 Intrinsically Safe Pressure Transmitters IS626-07-GH-P1-E1-S1
  • CHINT ZW32-12 series Vacuum Circuit Breaker
  • LYM9H-Z MCB
    LYM9H-Z MCB
  • Series AC Current/Voltage Transmitter(Loop power supply)
  • CHINT NB2-40ZT Smart Miniature Circuit Breaker
  • HS Group - Electrical Automation Products
    Schneider Temp Sensor STX520-200 Immersion 2 m cable (6.56 ft) Andover Continuum 5123320000
Description
Shipping & delivery
IEC/CCC, 3-Pole,70kA/53kA, 800A,Thermal Magnetic, Adjustable Thermal, Adjustable Magnetic, Screw Terminals, Metric Tapped Conductors.
Catalog Number
PDC43M0800TAAS
Model Code
PDC43M0800TAAS
UPC
Product Length/Depth
111.2 mm
Product Height
406.4 mm
Product Width
209.6 mm
Product Weight
29 lb
Delivery program
Amperage Rating
800 A