Eaton Power Defense molded case circuit breaker PDC53K1600D3WM
You may also like
  • CHINT Plug-In Base PIA For fast replacement of circuit breaker
  • Siemens QVM62.1 Air Velocity Sensor
  • AC surge protective device LY1-C40M/2(S)PLUGGABLE SINGLE-POLE SPD
  • Siemens 192-307 Adapter Base for Room Temperature Sensor
  • MITSUBISHI ELECTRIC HG Series Brakeless Servo motor HG-KNS13
Description
Shipping & delivery
Power Defense IEC/CCC, Frame 5, Three Pole, 1600A, 50kA/415V,
PXR20D LSIG w/ Modbus RTU, ZSI & Relays, Conductor Extensions-Metric.
Catalog Number
PDC53K1600D3WM
UPC
Product Length/Depth
470 mm
Product Height
274 mm
Product Width
305 mm