Eaton Power Defense molded case circuit breaker PDC53K1600D3DM
You may also like
  • SK-C72 Supporting insulators
    SK-C72 Supporting insulators
  • LLJ12A3-4-Z/P1 Long Distance Proximity Sensor
  • 1SFA897111R7000 / PSE170-600-70 ABB rated maximum operational current of 170 A with an operating voltage span from 208...600 V AC
  • Siemens 277-06170 3 Way Flanged Globe Valve Assemblies
  • FJ125A-ЗР
    FJ125A-ЗР
  • HS Group - Electrical Automation Products
    Telecommunication Cabinets TN 17632 ÇK 17411038 107632 1000 x 760 x 320
Description
Shipping & delivery
Power Defense IEC/CCC, Frame 5, Three Pole, 1600A, 50kA/415V,
PXR20D LSIG w/ Modbus RTU, CAM Link & Relays, Conductor Extensions-Metric.
Catalog Number
PDC53K1600D3DM
UPC
Product Length/Depth
470 mm
Product Height
274 mm
Product Width
305 mm